Nauka języka

Mamma mia, buongiorno, buonasera, pizza, spaghetti, espresso, cappuccino, ciao bella…

Czyż to nie muzyka dla ucha? A może brzmi jak zapowiedź wakacji, odkrywania wiecznego miasta, zajadania się neapolitańską pizzą, podziwiania niezwykłych krajobrazów Toskanii, upajania się cudownymi chwilami nad gorącym sycylijskim morzem…

Tak, to wszystko zdecydowanie dobrze brzmi, ale brzmiałoby jeszcze lepiej, gdyby do śpiewnego słowa “cappuccino” dodać “poproszę/dziękuję/ile kosztuje”, prawda?

A tego z wielką chęcią nauczę Cię ja. Z wykształcenia jestem filologiem polskim oraz prawnikiem. Tajniki języka włoskiego, będącego moją wielką pasją po dziś dzień, zgłębiałam bezpośrednio we Włoszech. I tak w 2014 roku zdałam egzamin językowy zorganizowany przez Uniwersytet w Sienie (Università degli Studi di Siena) na najwyższym poziomie, a więc C2. Mieszkając od 2012 na Sycylii mam codzienny kontakt z językiem włoskim tak w domu, jak i w pracy. Dodatkowo będąc wielką miłośniczką literatury i kinematografii, mam nieustanny kontakt ze współczesną włoską kulturą. Kto wie, może i Tobie uda mi się polecić włoski film, który przypadnie Ci do gustu lub książkę, która w tej chwili podbija serca mieszkańców słonecznej Italii.

Zajęcia, indywidualne lub w grupie (do ustalenia), odbywają się w formie zdalnej poprzez popularne platformy wykorzystywane do nauki.

Proponuję zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania, przygotowuję program nauki dostosowany do indywidualnych potrzeb. Możemy zatem wspólnie skupić się na zawiłościach włoskiej gramatyki, zagadnieniach lingwistycznych, terminologii prawniczej czy biznesowej, jak i poćwiczyć konwersacje, których opanowanie przyda się na wakacyjnym wyjeździe.

Podczas lekcji nie zabraknie elementów współczesnej kultury włoskiej, a więc filmu, piosenki, literatury, tradycji i oczywiście sycylijskiej kuchni.

Cyklicznie organizuję spotkania online z native speakeramj, będącymi ekspertami w swoich dziedzinach, a więc adwokatami, sędziami, notariuszami, autorami książek, posiadaczami winnic, przewodnikami turystycznymi czy szefami włoskiej kuchni, co stanowi nie tylko niezwykłą okazję do podniesienia umiejętności językowych, ale i do poznania prawdziwych autorytetów.